Zveřejněno 5. 6. 2014

VÝLET NA NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (2014)

VÝLET NA NÜRBURGRING (2014)Jako každý rok, i letos KSA zavítalo na nejkrásnější a nejnebezpečnější, 20,8 km dlouhou trať, Nordschleife. Celá akce začala o den dříve příjezdem účastníků do vyhlášeného, krásného hotelu, hotelu Dorint, který jako jediný má balkony s výhledem na cílovou rovinku. Každý účastník tedy mohl přímo ze svého pokoje sledovat den předem, jak jezdí ostatní a o to víc se těšit na další den jízd. Tento hotel je opravdu motoristicky založen a proto jsme se tam cítili opravdu výborně. Po ubytování a krátkém odpočinku z daleké cesty následovalo teoretické školení, kde se probíraly jednotlivé úseky celé trati a všechny nástrahy, které tato překrásná trať skrývá, sdělovaly se různé zajímavosti z okolí Nurburgringu a sledovalo se video, ze kterého si všichni snažili zapamatovat co nejvíce, aby druhý den jezdili co nejlépe. Po školení následovala společná večeře, kde jsme rozebírali rekord této trati, který je mimochodem 6:11, a rozhodli jsme se, že ho ještě překonávat nebudeme, že ještě pár kol budeme trénovat!

Druhý den ráno po snídani již všichni netrpělivě čekali, až vyrazíme. Následovala ideální stopa a potom již samotné ježdění. Celý den byl všem účastníkům k dispozici pan Seizis, který byl jako instruktor, a každý se s ním velmi rád svezl, protože to pro všechny byl velký zážitek. Stejně jako každý rok zde na Nurburgringu i letos byla tato akce ve spolupráci s Pistenclubem. Kolegů z Německa bylo poměrně málo, takže na skoro 21 kilometrové trati jsme jen tak někoho nepotkali.
Bohužel nám moc nepřálo počasí a část dne pršelo, což na této trati, která neodpouští jedinou chybičku, není nic příjemného. Naštěstí se nikomu z naší KSA skupiny nic nestalo, a proto si každý na závěr akce zasloužil diplom za statečnost a všichni jsme se plní dojmů mohli vydat na cestu domů. Doufáme, že dostaneme celodenní termín na tomto nejkrásnějším místě na světě s nepopsatelnou atmosférou co nejdříve, protože tady to je opravdová „srdcovka“.