Zveřejněno 5. 11. 2008

ADVANCED SPORTS CARS TRAINING

ascJediný kurz sportovní jízdy v Čechách!

Tento kurz dělá Klub sportovních aut pro členy ale i nečleny, kteří se chtějí podstatně zlepšit ve svém řidičském umění a naučit se téměř dokonale ovládat své sportovní auto. Je to základní kurz, který by měl absolvovat každý řidič, který vlastní auto s výkonem vyšším než 280PS.

Dvoudenni kurz probíhá na Autodromu a na Polygonu v Mostě a absolventi dostávají na závěr diplom Advanced sports cars training. Na základě tohoto dvoudenního kurzu se můžou rozhodnout, jestli chtějí absolvovat ještě jednodenní kurz k tomu, pro získání mezinárodní okruhové licence FIA.

Kurz probíhá zhruba takto:

Jedná se o výcvik techniky rychlé, efektivní a relativně bezpečné jízdy.
Kurzy se skládají z teoretické části a praktického výcviku na okruhu autodromu.

Optimální pro praktický výcvik je, když má každý účastník vlastní vozidlo. Je možné si také pronajmout výcviková vozidla od HCT (4 – 7 vozidel s bezpečnostním rámem a závodní sedačkou).

Současně lze využít pro výcvik testovací vozidlo s telemetrií (Škoda Octavia s bezpečnostním rámem a 2 závodními sedačkami + snímací a testovací zařízení včetně následného vyhodnocování naměřených dat). Možnost porovnání a vyhodnocení výsledků různých jezdců, jednoho jezdce s porovnáním jednotlivých jízd i jízd s odstupem času.

Nikolaos Seizis