SNOW DRIVING EXPERIENCE

Každý člen klubu sportovních aut má na zimu nějaké jiné auto a převážně nějaké SUV jako Porsche Cayenne, Audi Q7, VW Touareg, BMW X3/X5, Range Rover, Infinity FX, Volvo XC90 a další. S výjimkou samozřejmě některých sportovních aut jako Audi RS4/RS6, Mitsubishi EVO, Subaru STi a podobně se kterými se dá jezdit i v zimě.

Aby aktivity klubu nebyly přes zimu přerušeny, organizují se dva druhy akcí, které jsou známé pod názvem SNOW DRIVING EXPERIENCE.

První akce jsou jednodenní a podobné těm letním, s rozdílem, že se jezdí na zasněženém závodním okruhu Most. Trať je upravená tak, aby tam byla optimální vrstva sněhu a po celé délce okruhu jsou vystavěny oranžové kužele, aby účastník měl přehled, kde končí trať a kde začíná kačírek. Hlavním rozdílem oproti letním akcím je, že tentokrát instruktoři učí účastníky jak mají projíždět zatáčky dveřmi napřed, anebo jak se mají vypořádat s nevyžádaným smykem v případě, že jezdí rychle a sportovně.

Ta druhá a zároveň zajímavější zimní aktivita jsou speciální dvoudenní kurzy sportovní jízdy na sněhu a na ledu, které probíhají ve speciálním výcvikovém středisku Saalfelden v Rakousku. Je to pokročilí kurz pro ty, kteří se chtějí podstatně zlepšit ve svém jezdeckém umění na sněhu pod vedením jedněch z nejlepších instruktorů tohoto druhu v Rakousku. Není divu, že na konci tohoto kurzu absolventi dostanou i diplom.

To nejlepší ale na těchto výletech je, tak jako i při letních 3denních výletech do Německa, společná cesta a společný pobyt v příjemném hotelu a relaxační aktivity večer po náročném tréninku.