Zveřejněno 13. 10. 2010

DRIFT TRAINING – DRIVING CENTER V NĚMECKU (9. – 10. 10. 2010)

DRIFT TRAINING - DRIVING CENTER V NĚMECKUNa závěr letošní sezóny se konal dvoudenní (víkendový) kurz driftování v Německu. Účastníci začali přijíždět už v pátek 8. října, kde pro ně bylo zajištěno ubytování ve velmi příjemném hotelu Fahrkrung s překrásným výhledem na tamější jezera a překrásnou zalesněnou přírodu. Následující ráno se už na osmou hodinu přesunuli na speciální výcvikové středisko Groß Dölln, které se nachází severně od Berlína. Vše jsme odstartovali hodinovou teorií, rozdělením do tří skupin, kde každá skupina měla svého instruktora, a následně se začalo ihned driftovat!!!

Driftovalo se na několika pozicích, kde se skupiny střídaly. Byla zde k dispozici kluzná kruhová dráha o průměru 50m/60m, dále široká dynamická plocha, okolo 160 x 35m, kde si účastníci zkoušeli slalom a různé rychlé manévry. Dále kroužili na tzv. malém handlingu ( 450 x 10m) a jezdili na tzv. T1, malém okruhu, kde byly některé pasáže namočené k driftování.

Trénink byl náročný, protože se jezdilo od 9:00 – 17:00 až na hodinovou polední pauzu na oběd, nepřetržitě. Takže na závěr dne už se účastníci těšili zpátky na hotel na společnou večeři a odpočinek. Vedoucí tohoto kurzu byl oblíbený Ing. Luboš Provazník, který byl nadšen z krásných driftů našich členů.

Součástí tréninku byla jízda na závodním okruhu, který je na výcvikovém středisku k dispozici a měří 2,44km. Toto ježdění měli možnost účastníci absolvovat jak v sobotu, tak v neděli a jediná podmínka byla ochranná přilba.
Perličkou na závěr byla soutěž v driftování pro všechny zájemce, a na 3 vítěze čekal malý dárek, gratulujeme!!!

Následující den, tedy v neděli, začal trénink opět v 9:00 a všem účastníků to šlo o poznání lépe. Přece jen toho v sobotu bylo víc než dost a na závěr dne již byla vidět únava téměř na všech. V neděli trénink skončil v 16:00 a po předání diplomů začali účastníci odjíždět individuálně k domovu.

Všem účastníkům se tento kurz moc líbil a od příštího roku budou tyto kurzy minimálně 2-3 během sezóny. Vždy půjde o víkendové driftování a vždy na tomto skvělém středisku. Důvodem, proč KSA přesunul tyto kurzy z Rakouského Melku do Německa bylo hlavně kvůli ceně. V Gross Dolln Vás tento dvoudenní kurz vyjde na poloviční cenu než v Melku.

Nutno říci, že kurzy driftování se nedělají kvůli tomu, aby se účastník naučil driftovat a následně se předváděl u kolemjdoucích na místním kruháči. Většina nehod, které se na silnici stávají u silných zadokolek, jsou kvůli nezvládnutí přetáčivého smyku. Během těchto dvou dnů se účastník s přetáčivým smykem natolik sžije, že mu to následně přijde jako přirozená věc a v momentě, kdy se mu něco takového stane na okruhu nebo na silnici, zareaguje správně. Takže kurz je určen z bezpečnostního hlediska pro majitele silných zadokolek. A na závěr je ještě nutno podotknout, že celá trať se neustále kropí, takže pneumatiky tolik netrpí. Každý účastník je požádán na místě nahustit své zadní pneumatiky na 3,5 až 4 bary a tímto se stává jeho vozidlo více přetáčivé a účastník se dostává do požadovaného driftu v menších rychlostech, a tím je to celé bezpečnější.

Celou akci nás provázelo příjemné počasí a všichni si ji náramně užili!!!!