Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 28. 5. 2015

DVOUDENNÍ KURZ DRIFTOVÁNÍ V GROß DÖLLN (23. – 24. 5. 2015)

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok ve stejném období, i letos jsme zamířili 80km severně od Berlína do obrovského výcvikového centra Gross Dolln. Je to velmi rozlehlé a bezpečné místo na to aby si každý vyzkoušel svou zadokolku anebo čtyřkolku. Během těch 2 dnů neustálého driftování se člověk natolik sžije s tím driftem, že mu to pak přijde jako přirozená věc a lépe pak ovládá kritické situace na silnici anebo na závodním okruhu.

Ubytování během celého víkendu máme v příjemném hotelu Fahkrkrug, který je hned vedle velké jezera. Jediná nevýhoda je vzdálenost od výcvikového centra ale ihned po příjezdu každý pochopí, že tady v té oblasti není moc z čeho vybírat.

Páteční podvečer je ve znamení registrace všech účastníků a večeře. Když je hezké počasí což se nám tentokrát vydařilo, večeře na terase s výhledem na jezero je k nezaplacení. Následující den ráno se společně přesouváme na výcvikové středisko a tam zhruba od 9-10:00 máme společné školení v konferenčním sále. Promítají se videa a probíráme celý areál včetně toho jak driftování na vodě funguje se zadokolkou a to samé i se čtyřkolkou.

Praktický trénink pak probíhá tak, že se účastnící rozdělí do dvou podskupin. S těmi kteří už tento kurz absolvovali a s těmi kteří jsou tam poprvé. Výcvik probíhá podobně jak na Snow Driving Experience. Tedy první den si účastnící vyzkouší všechny plochy a druhý den je ve znamení soutěží. Tentokrát to bylo na kruhu a na handlingu, kdo nejdéle udrží auto v driftu během 3 kol. Soutěže byly vyrovnané a proto část účastníku muselo soutěž zopakovat.

V neděli během polední pauzy na oběd jsme měli možnost se projet i na závodním okruhu, který je uvnitř areálu. Jelikož jsme ale sebou přilby neměli, museli jsme jet ve dvou skupinách s vedoucím autem před sebou. Něco jako ukázka ideální stopy. I přesto to bylo zpestření a všichni byli rádi, protože okruh je extrémně technický a těžký. Po společném obědě pak bylo předávání diplomů, pohárů a závěrečná řeč. Následně kdo chtěl mohl trénovat až do konce a kdo chtěl mohl během odpoledne kdykoliv odevzdat vysílačku a vyrazit domu.

Jisté je, že všechny účastnící odjížděli s pocitem, že jím tento kurz hodně dal. Jak ti co tam byli poprvé tak i ty co už tam byli po několikáté.

Je to kurz který by si měl každý vyzkoušet alespoň jednou. Těšíme se na příští kurz, který bude ve stejném období 2016!

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu