Dvoudenní kurz driftování v Německém Gross Dölln 2023

Zveřejněno 17. 5. 2023

Tak jako každý rok v tomto období, členové, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si mohou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dölln, které leží zhruba 80 km severně od Berlína.

Je to úplně jiné driftování než v Alpách v zimě, jelikož to simuluje závodní dráhu nebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během dvou dnů je opravdu velmi znát. Vidět, jak někteří jezdí v pondělí ráno a jak mají své auto pod kontrolou v úterý odpoledne, stojí za to.

První den je, tak jako každý rok, teoretické školení a společná večeře. Letos jsme se již po několikáté ubytovali v hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíž. Je to velký hotel přímo u jezera, obklopený krásnou přírodou a samozřejmě důležité pro nás, s velkým a uzavřeným parkovištěm. Po registraci a check in, vše startuje rozsáhlým školením v konferenčním sále, aby se člověk připravil po teoretické stránce, na to, co ho následující dva dny čeká. Hned potom jsme měli večeři v krásném salónku, který jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si vybírat z několika druhů masa, které se grilovalo přímo vedle. Počasí nám maximálně přálo. Teploty nebyly tak vysoké, aby se nám voda rychle vypařovala z dráhy. Posezení na terase po večeři mělo také své kouzlo. Zhruba okolo jedenácté hodiny si šli všichni lehnout s vědomím, že výcvik bude jezdecky náročný.

Kurz byl úplně plný už několik týdnů dopředu a sešli se tentokrát skvostná auta. Kromě pár čtyřkolek, byly všechny ostatní zadokolky.

V pondělí ráno, po společné snídani, jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo krátkou rozpravou. Hned poté jsme se přesunuli do servisu, nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli jen pro sebe a náš kurz byl pod vedením Ing. Františka Blahouta, bývalého jezdce rally, dále Martina Semeráda, aktivního okruhového i rallyového jezdce a Petra Šebesty, certifikovaného instruktora.

Od 10 h ráno až do oběda se střídaly různé plochy a hned potom jsme se přesunuli na závodní dráhu, která je součástí areálu. Jelikož jsme ale neměli s sebou přilby, museli jsme dodržovat bezpečnostní pravidla a zajezdit si jen pár kol, spíš jako seznámení se s závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhaly volné jízdy motorek a my jsme si mohli dát pouze pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17 h a to bylo vidět, že už toho mají všichni dost. Následně jsme se přesunuli zpět do hotelu opět na společnou večeři. Nejdřív si ale většina členů skočila do bazénu. Jezero ke kupodivu nebylo moc studené, ale každý si raději vybral hotelový bazén než přírodu.

Úterý už bylo náš poslední den a museli jsme po snídani vyprázdnit pokoje a vyřídit si check out. Ježdění na dráze začalo už v 9 h, hned potom, co si všichni dali svá zavazadla do konferenčního sálu. Celé dopoledne se trénovalo a zároveň soutěžilo na handlingu. Všem to šlo o poznání lépe než minulý den a vítěz z každé skupiny se potom setkal ve finále těsně před obědem.

Po obědě, tak jako to děláme i na SDE, jsme rozdali diplomy, medaile, poháry a udělali jsme společné foto. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovala a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát? Odpoledne se už jezdilo volně až do 16 h a každý dle vzdálenosti z domova si zvolil svůj odjezd individuálně.

Už teď se těšíme na další akci Gross Dölln v květnu 2024!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.