Zveřejněno 11. 3. 2013

Dvoudenní výlet na autosalon Ženeva 2013

Dvoudenní výlet na autosalon Ženeva 2013Klub sportovních aut letos poprvé začal pořádat pro své členy letecké klubové výlety. Prvním z nich byl prestižní autosalon v Ženevě. Tento letecký výlet jsme podnikli 8.-9.března.
Začal v pátek 8., kdy jsme se sešli v 10:00 na letišti Václava Havla v Praze. Každý účastník obdržel podrobné instrukce na celý den, vstupenku na autosalon, visačku na krk, aby vystavovatelé věděli, že jsme členy klubu sportovních aut a u přepážky pak palubní vstupenku. Následoval necelou hodinu a půl dlouhý let do Ženevy letadlem Boeing 737-700, který byl celý pouze pro KSA. Po příletu do Ženevy na nás na letišti čekaly tři autobusy, které nás přepravily do hotelu. Hotel jsme vybrali velmi příjemný a hlavně s dobrým přístupem k výstavišti, protože jsme předpokládali zvýšený provoz během veletrhu. V hotelu, ještě než začalo hodinové školení, kde jsme se dozvěděli důležité informace o následujícím dnu stráveném na výstavě, jsme pro odpočinek navštívili hotelovou saunu, fitko nebo hotelový bar.
Následovala společná večeře, kde jsme probírali novinky, které nás na autosalonu čekají.
Druhý den ráno, po snídani, jsme opět našimi autobusy vyrazili do PalExpo arény na výstavu. Zde si již každý sám prošel a navštívil stánky, které chtěl. Většinu z nás však první kroky vedly ke stánku značky Porsche, kde byla představena nová GT3. Nejednomu závodníkovi však ukápla slza kvůli automatické převodovce. Jedním z nejkrásnějších aut této výstavy byl jistě vůz Mc Laren P1, což je nástupce legendárního Mc Laren F1, který kraloval všem supersportům neuvěřitelně dlouhou dobu. Dále zde bylo k vidění nové Ferrari F70, Honda NSX, Lotus Esprit, a spousta dalším překrásným aut. Byla to opravdu krásná podívaná a již teď připravujeme další ročník, kdy však výstavu navštívíme v tzv. Press Days, tedy novinářských dnech, kde budeme mít celou výstavu takřka pro sebe.
Cestou zpět v letadle byla slyšet ze všech stran nadšení a radost, a tak se již nemůžeme dočkat dalších leteckých klubových výletů!!!