Jízda přes italské Dolomity 2023

Zveřejněno 12. 7. 2023

Každý rok v červnu vyrážíme na 4 dny do Alp, zajezdit si na nejlepších silnicích Rakouska a Itálie. Tato akce je už tradice a letos proběhl již 15. ročník, kterého se průměrně zúčastňuje 50 – 60 aut. Na rozdíl od minulých ročníků jsme letos vynechali Rakousko a naše trasa vedla pouze přes italské Dolomity.

První den vedla naše trasa do italského Brunica. Krásný hotel, hned vedle několika lyžařských středisek, byl ideální svou polohou na celý průběh našeho výletu. Po příjezdu a check in, jsme se přesunuli na venkovní zahradu na welcome party, kde jsme zároveň probrali vše, co nás následující 3 dny čeká a především, co je bezpečná sportovní jízda a co už je přes čáru. Bezpečnost na všech akcích KSA je klíčová. Slovo dostal i šéf hotelu, pan Kurt, který předal cenné rady ohledně našeho výletu. Navíc pro zpestření celé akce, jsme vyhlásili soutěž o nalezení motoristických mincí. Pro vítěze, jsme měli připravená luxusní vína.

Po této „welcome party“ jsme se přesunuli do restaurace na společnou večeři. I přesto, že to byla opravdu gurmánská večeře, dlouho tam ale účastnící neposedávali a přesunuli se na venkovní parkoviště před hotel, které jsme měli celé jen pro sebe. Účastnící se tam fotili a povídali si o svých autech až dlouho do noci.

Následující ráno jsme si po snídani udělali společnou fotku před hotelem a ještě jednou jsme probrali, co nás čeká. Poté jsme uzavřeli provoz na hlavní silnici a všichni jsme mohli vyrazit společně z hotelu směr Corvara a Passo Gardena. Celá tato trasa vedla přes krásné passy a tím, že byla i téměř jasná obloha, bylo možné zastavovat na hezká místa a dělat si fotečky na památku.

Tak jako vždy na tomto výletu, naše automobilová kolona vzbuzovala velkou pozornost. Auta všech značek a barev jako Ferrari, Porsche, Lamborghini, BMW M, Mercedes AMG, Corvette, Audi RS a další. Na oběd jsme se zastavili v hezkém městečku Ortisei, ale ještě před tím jsme vyrazili na výlet lanovkou, kde nás čekal opravdu dechberoucí výhled. Následně okolo 15 – 16 h většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Bylo na čase se trochu zrelaxovat v krásném venkovním bazénu nebo v obrovském wellness, kde byly nekonečné možnosti, jak v počtu různých druhů saun a relaxačních místností, tak i ve vířivkách a vnitřních bazénech. Následně jsme se přesunuli na naší soutěž o nalezení motoristických mincí v našem KSA zázemí. Jak už jsme naznačili, měli jsme připravené ceny pro vítěze, kterými se stali Amálka, Pavlínka, Radek a Vašek. Hezké gesto z jejich strany bylo to, že vína rovnou otevřeli a nabízeli ostatním členům. Od 19 h nás opět čekala společná večeře, která byla na té nejvyšší úrovni italské gastronomie.

Náš třetí den pokračoval směrem Lago Di Misurina a Cortina D´Ampezzo. Ideální místo na nákupy a procházku. Společný oběd jsme pak měli až v Canasei, kde je velmi omezené parkoviště, ale s pomocí místní Policie, jsme to všechno zvládli.

Okolo 16 – 17 h, dle odhadu, většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Opět bylo na čase se trochu zrelaxovat v nekonečně velkém wellness našeho hotelu. Následovala večeře, která byla opět na té nejvyšší úrovni italské gastronomie a kdo chtěl, se poté přesunul do baru, kde byl program ve stylu „live music“. Po večeři jsme se všichni sešli v baru a dívali jsme se na natočená videa z tohoto dne na naší KSA televizi.

Letošní trasa byla jiná než v předchozích letech a na ALPY 2024 bude opět nějaká změna. Zůstaneme opět v okolí Brunica a projedeme nové passy a serpentiny, které se tam nabízejí. Tak jako každý rok, kromě ježdění na místních úžasných silnicích, nás čeká i spousta dalších zajímavostí. Každý ročník musí být ještě o level výš, než ten předchozí a máme takový pocit, že Alpy 2024 budou ty nejlepší v historii KSA! Už teď se nemůžeme dočkat!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.