Zveřejněno 15. 10. 2009

KURZ SPORTOVNÍ JÍZDY V MOSTĚ – host Frank Biela (13. – 14. 10. 2009)

Kurz sportovní jízdy v MostěVe dnech 13. a 14. října za doprovodu chladného počasí, proběhl další dvoudenní kurz sportovní jízdy na Autodromu v Mostě. Účastníci měli možnost absolvovat kurz sportovní jízdy anebo okruhovou školu.

Po vybrání zaměření se účastníci rozdělili do třech skupin. Škola probíhala pod vedením špičkových instruktorů jako je Jirka Patera, Ing. Luboš Provazník nebo Ing. Stanislav Procházka. Jako hlavní host toho kurzu byl Frank Biela. Mistr světa v DTM a několikanásobný vítěz LE MANS. Frank Biela je také několikátým rokem tovární jezdec pro Audi AG.

Zajímavostí toho kurzu byla jízda Franka Biela s naším autem s telemetrií. S autem a na trati, kterou vůbec nezná, zajel ve 3. kole rekordní čas. Čas jaký nikdo ještě v ČR s tímto autem nezajel. O kvalitách Franka Biela není pochyb, a proto bude jedním z hlavních instruktorů pro KSA v sezóně 2010. Převážně pro majitele Audi R8, RS4, RS6, S4, S3 a TT-RS. Samozřejmě ne pouze pro ně ale pro každého člena KSA, který se bude chtít učit od takovéhoto světového jezdce.

Seizis Nikolaos