Zveřejněno 1. 10. 2011

Nürburgring + SPA (25. – 26.9.2011)

VEŘEJNÝ SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚKe konci sezóny KSA navštívilo dva nejkrásnější okruhy a to Nurburgring v Německu a SPA v Belgii. Okruhy, které patří k nejznámějším, nejkrásnějším a nejnebezpečnějším na světě. Účastníci začali přijíždět do překrásného městečka Nurburg již v sobotu 24.9., kde se ubytovali v nejvyhlášenějším hotelu Tiergarten, který vlastní známá závodnice Sabine Schmitz. Po ubytování a krátkém odpočinku následovalo teoretické školení o Nurgurgringu, kde se probíraly všechny záludnosti této 20,8 km dlouhé trati. Po školení jsme se odebrali na výbornou večeři, kde na účastníky dolehlo kouzlo Nurburgringu, a o ničem jiném se nikdo nebavil. Druhý den ráno jsme se nedočkavě přesunuli na okruh. Tento den to nebyla uzavřená klubová akce, ale jízdy pro veřejnost, takže se zde objevily stovky a stovky nejrůznějších aut a motocyklů.

Opravdu to byla nezapomenutelná podívaná, kouzlo Nurburgringu je nevídané! Naši členové využili rad instruktora Ing. Františka Blahouta, který byl po celý den k dispozici. Někteří členové jezdili celý den, jiní navštívili místní nově vybudované zábavní centrum s velmi krásným muzeem, obchody a kavárnami. Večer jsme se opět všichni sešli v hotelu na dalším školení. Tentokrát se probírala trať ve SPA. Okruh dlouhý 6,976 km, na kterém se jezdí Formule 1, a je obklopen překrásnou přírodou. Po školení následovala opět společná večeře, na které se probíraly zážitky z Nurburgringu a očekávání na SPA. V pondělí brzo ráno jsme vyrazili směr Belgie. Tato akce byla ve spolupráci s německých partnerem Pistenclubem. Celý den byl rozdělen po hodinách, kdy se střídaly silniční a závodní auta. Německých kolegů zde bylo poměrně málo, takže trať byla krásně volná. Opět byl našim účastníkům k dispozici instruktor František, který se všem pečlivě věnoval celý den. Na obou akcích nás doprovázelo příjemné slunné počasí, atmosféra byla úžasná, parta lidí skvělá,… myslím, že si to všichni opravdu užili!