Porsche tour 2023 s Walterem Röhrem

Zveřejněno 18. 12. 2023

Porsche tour je naše tradiční akce vždy v říjnu, která je určená nejen pro majitele vozů Porsche.

Většinou na této akci bývá součástí programu továrna a závodní okruh v Lipsku, ale tentokrát jsme zamířili do Zuffenhausen.

Sraz byl jako vždy v Loděnicích u Prahy. Tohle místo je pro naše srazy ideálně polohované, vzhledem k tomu, že je přímo u dálnice D5 a my následně pokračujeme směr Rozvadov.

V pondělí 30. října nás tedy čekal sraz a registrace v Loděnicích a brzký společný oběd. Následně po krátké rozpravě, jsme nasedli do aut a vyrazili jsme za Waltrem Röhrlem.

První den byl totiž ve znamení osobní návštěvy Waltra Röhrla u něj doma. Je to něco velmi osobního a je to něco, co tato ikona motorsportu a značky Porsche, nedělá pro žádný jiný klub na světě!

Ukázal nám svou sbírku aut ve třech garážích. S každým se vyfotil a přivítal osobně. A na závěr každému podepsal auto anebo jiné předměty, které měli připravené. Bylo to setkání plné emocí, na které dlouho nezapomeneme. Jako novinku nám představil úplně nové Porsche 992 S/T. Tato limitovaná edice je nejžádanější vůz současnosti ve světě Porsche.

Součástí této akce je diplom s vlastnoručním podpisem Waltra, zároveň s osobní fotkou u aut účastníků.

Následně jsme se přesunuli do našeho hotelu a po zaparkování v podzemní garáži a check in, jsme šli na společnou večeři. Tento první den byl zakončen přesunem do konferenčního sálu, kde jsme probrali všechno, co nás následující dny čeká.

V úterý 31. října nás čekaly prohlídky výrobní linky 911 + 718 a Taycan. Bohužel ale továrna Taycan byla na poslední chvíli z neznámých důvodů stornována. Rozdělili jsme se do dvou skupin a každá skupina měla po celý den svůj harmonogram. Každá volná chvilka pak byla využita na návštěvu nově otevřeného Brand store Porsche Design a nového dealerství v Zuffenhausen.

Polední pauza byla využita na společný oběd v nedaleké italské restauraci, která byla rezervována exkluzivně jen pro nás. Cestu tam svezl účastníky po malých skupinkách minivan KSA. Cestu zpět do našeho zázemí pak využili členové na malou procházku.

A co by to bylo za Porsche tour, kdybychom nenavštívili i Porsche muzeum v Zuffenhausen. Všechna parkovací místa před muzeem, jsme měli zarezervovaná jen pro KSA a čekali na nás průvodci, kteří nás provedli po celém muzeu a provedli nás historií této legendární značky.

Součástí této akce byla i skvostná výstava Motorworld, ale vzhledem k našemu nabitému programu, bohužel toho času nebylo tolik, kolik bychom chtěli.

Dopoledne i odpoledne měli obě skupiny čas na alespoň částečnou návštěvu exponátu Motorworld a večer následovala opět společná večeře.

Co víc si vlastně může přát, každý majitel Porsche? No… popravdě asi víc toho ani nejde zařídit. Byla to akce, na kterou budou účastníci vzpomínat ještě hodně dlouho a spokojené a nadšené výrazy, jsou to, co nás žene vpřed. Být stále lepší a připravovat akce na té nejvyšší úrovni.

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.