Zveřejněno 27. 1. 2015

Snow Driving Experience 2015

Snow Driving Experience 2015Tradičně každý rok v lednu vyrážíme do Rakouska na jednu z nejlepších akcí KSA, Snow driving experience. Jedná se o dvoudenní kurzy jízdy na sněhu a ledu ve speciálním výcvikovém středisku v Thomatalu na Švédské dráze, která měří 2,2 km, a kterou využívá také Walter Röhrl.

Tyto dvoudenní kurzy jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí naučit dokonale ovládat své auto v zimních podmínkách. Během těchto dvou dnů se každý se svým miláčkem natolik sžije, že mu pak driftování připadá jako přirozená věc, což nejvíce uplatníme v každodenním životě. Všichni se po absolvování kurzu shodují na tom, že by mělo být podmínkou získání řidičského oprávnění. Celý výcvik probíhá pod vedením špičkových instruktorů Nikolaose Seizise a Aleše Jiráska, kteří pomocí vysílaček provádějí výcvik.

Tyto kurzy jsou zahájeny vždy teoretickým školením, ve kterém se účastníci seznámí s tím, co je za ty dva dny čeká, a také shlédnou několik zajímavých videí a proberou nejdůležitější body k driftování. Na závěr si instruktoři rozdělí účastníky do skupin a seznámí se s jejich vozy. Během těchto dvou dnů si instruktoři skupiny několikrát prohodí, takže každý získá co nejvíce od obou instruktorů. Trénink prvního dne začíná vždy pozvolna, ale driftuje se až do 16 hodin, kdy už každý driftování dokonale ovládá. Po tréninku následuje odpočinek a načerpání nových sil v hotelovém wellness a následně u společné večeře. Po večeři se promítají natočené záběry z celého dne, aby se každý mohl podívat, jak mu driftování jde.

Druhý den jde driftování každému o sto procent lépe, a o to je větší radost sledovat veselé tváře účastníků. Tento den probíhá ve znamení soutěží, každý se musí maximálně snažit, protože kromě klasické „časovky“, máme vždy připravené i další soutěže, o kterých účastníci nevědí. Po obědě pak vždy vyhlašujeme vítěze všech soutěží, rozdáváme poháry, medaile a diplomy. Následuje odpolední ježdění až do 16 hodin a individuální odjezd domů. Mezi nečekané soutěže, o kterých účastníci nevěděli, patřila letos například soutěž o nejnovější a nejstarší pneumatiky, nejšikovnější driftařku kurzu, nejkrásnější zvuk auta, hodnotily se elegantní drifty, největší progres, a spoustu dalších kategorií, které jsme oceňovali zlatou medailí.

Tento dvoudenní kurz každému jezdci nejen hodně dá, což je pro KSA to nejdůležitější, ale také si zde užije spoustu zábavy s partou nadšených lidí. My se tedy už těšíme na další ročník SDE a připravíme pro Vás opět spoustu novinek.