Zveřejněno 20. 1. 2016

Snow Driving Experience 2016 v Rakouských Alpách

Snow Driving Experience 2016Přijde mi to jako nedávno, kdy jsme připravovali první akci Snow Driving Experience v rakouských Alpách, ale opak je pravdou a tato letošní akce, konaná tradičně v lednu, byla již 11. ročníkem.

Za tuto dobu prošlo dvoudenním kurzem jízdy na sněhu a ledu několik stovek účastníků a jsem si jistý, že mezi nimi není jediný člověk, který by řekl, že pro něj absolvovaný kurz nebyl přínosem. Každý za tyto dva dny ježdění získá jistotu za volantem svého vozu a to znamená hlavně bezpečnost při každodenním zimním provozu.

Tyto, ale ostatně veškeré akce, jsou závislé hlavně na počasí. Poslední tři roky nás zima trápí tím, že vysoké teploty, které se vyskytují i v tak chladných oblastech, jako jsou rakouské Alpy, způsobují nepříznivé podmínky pro naše kurzy. Letos nám však zima po dlouhé době vše vynahradila. Napadl čerstvý sníh, zhruba 20 cm a teploty se přes den pohybovaly kolem – 10°C. Tedy ideální podmínky a ještě navíc s krásným pohledem na zasněženou krajinu.

Odstartované nové desetiletí bylo výjimečné také tím, že jsme vyzkoušeli zcela novou dráhu i nový hotel. Nová dráha, v této oblasti již šestá, je v provozu od ledna 2016, takže jsme jedni z prvních, kdo ji mohli otestovat. Z mého pohledu je velmi technická, dlouhá a členitá, což je ideální pro naše již řízení znalé členy. Na příští rok ji majitel chystá ještě rozšířit, když mu letos „zelení“ schválili vedlejší louku k užívání, takže se máme opět na co těšit. Také chce vybudovat prostorný, vytápěný srub pro naše pohodlné obědy a chvíle odpočinku od tréninku.

Jsem velmi rád, že již 11. rokem máme stálé příznivce těchto kurzů a těším se na viděnou na 12. ročníku SDE.

Seizis Nikolaos