Snow Driving Experience v roce 2022 je tady!

Zveřejněno 15. 4. 2022

Letošní ročník Snow Driving Experince byl specifický především velmi stabilním počasím po celou dobu všech kurzů. Každé ráno při odjezdu z hotelu, nám teploměry ukazovaly -16 stupňů a teploty v průběhu dne stoupaly na -10 stupňů. Tyto velmi mrazivé dny doprovázela každý den jasná obloha. Oproti počasí předloni, kdy naše auta zavalovalo husté sněžení, trhaly se laviny a byly extrémní mrazy, byl letošní rok opravdu pohádkový. Minulý rok kvůli tvrdým opatřením nebyl kurz pořádán vůbec, a tak jsme si letošní ročník užili o to více.

Tento rok byl opravdu velký zájem o tuto akci, proto z tohoto důvodu bylo vypsáno hned několik třídenních kurzů. Začínalo se v neděli devátého ledna. Díky zcela zaplněným kapacitám všech kurzů zvažujeme v příštích ročnících o ještě vyšším počtu kurzů, abychom uspokojili všechny naše členy.

Program kurzů začínal večerním welcome drinkem a následným představením dvoudenního nabitého programu. Welcome drink se v průběhu seznamování se s kurzem několikrát opakoval, a tak se nakonec vedla následná diskuze ve velmi veselém duchu.

Na první kurz čekalo na dráze v Muhru opravdu mrazivé počasí, se kterým měli ze začátku problém především instruktoři, než se postupně aklimatizovali. Po polední pauze se mrazivé teploty zvýšily na -10 stupňů.

První den kurzů probíhalo především seznamování se s praktickým driftem a s postupem času i se specialitkami vyšší školy driftování. Velký úspěch měla závěrečná gangsterská otočka a naši instruktoři ani nestíhali natáčet videa na vlastní telefony účastníků. V letošních kurzech jsme mimo našich dvou stálých instruktorů využívali další dva instruktori, Otu a Petra, kteří usedali do vozů účastníků a předávali jim své cenné rady a zkušenosti při jízdě. Tento nápad měl velký úspěch a určitě ho zrealizujeme i v příštích kurzech. Kameraman a fotograf Jakub natáčel první den videa, která se večer promítala v konferenčním sále hotelu. Každý si mohl tedy prohlédnout svou jízdu z pohledu, ze kterého ji vidí intruktoři po celý den. V tomto případě nebyla nouze u humorné záběry vytahování aut ze závějí a následné přidělování samolepek účastníkům „palců dolu“, nebo naopak při zdařilém pokusu driftování „palců nahoru“.

Všichni, kteří se posunuli na vyšší level driftování si mohli své umění vyzkoušet na druhé dráze v Muhru, kde je jedna část charakteristická tím, že je velmi dlouhá a rychlá. Druhý den bylo vždy dopolední řádění zakončeno závodem, ve kterém mohli účastníci ukázat své umění nejen v driftu, ale také v rychlé jízdě na ledu a sněhu, které bylo měřítkem úspěchu. Na tento závod jsme měli podruhé v historii KSA připravené 3 vozy Audi RS3, aby měli všichni účastníci identické podmínky. Každý účastník společně se svým spolujezdcem prošel tréninkem, ve kterém se s tímto vozem seznámil a následně v něm jel závod. Toto probíhalo ráno od 9:00 do 12:30, takže času bylo více než dost. Na závěr jízd probíhaly taxi jízdy s naším profi jezdcem Alešem Jiráskem. Kurzy byly zakončeny předáváním pohárů a pamětních diplomů za účast a umění v driftování. Každý člen a jeho spolujezdec dostal diplom a zlatou medaili za dobře zvládnuté pracování sám na sobě, umění zvládnout smyk a později i za ovládání náročných a neobvyklých driftů. Po skončení oceňování a rozloučení mohli účastníci každého kurzu pokračovat ve volném driftování na obou dráhách až do pozdních hodin, kdy už svým intruktorům pouze předváděli své umění vodit vozidlo na ledových dráhách.

Na řadu se dostaly ty nejvyšší levely driftování, poté co na cvičné ploše mohl ukázat každý, co chtěl. Předvádělo se driftování v kruhu, driftovací osmičky, gangsterské otočky, tanečky aut na ledě a dokonce i kolečko vítěze, kdy dokázal řidič „přibít“ čtyřkolku k zemi a točit s ní kolem osy. To nejlepší vždy na konec!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.