Snow Driving Experience | leden 2023

Zveřejněno 18. 1. 2023

Letošní ročník Snow Driving Experience, byl charakteristický velmi nestabilním počasím. Někdy nám trochu zasněžilo a byla mlha, jindy zase úplně jasno a na dané období relativně vysoké teploty. Během dne se na dráze v průměru pohybovaly teploty okolo -4 až -7 stupňů. A to se nebavíme o jednom, ale rovnou o více kurzech. Oproti jiným ročníkům, kdy jsme měli buď husté sněžení a laviny anebo extrémní mrazy, to letos bylo, dá se říci pohodové! 😊 A oproti předloňsku, kdy jsme se do Rakouska kvůli lockdownu nedostali vůbec, tak letošek byl opravdu fantastický!

Večerní seznámení s následným dvoudenním programem začínalo v každém kurzu welcome drinkem, který se v průběhu seznamování několikrát opakoval a díky tomu se všichni členové rádi zapojovali do diskuze a seznamování tím probíhalo ve veselém duchu.

První kurz čekal na dráze v Muhru mrazivé počasí a realizační tým venku měl trochu problém, než se v tomto počasí trochu aklimatizoval. Po polední pauze se již počasí zlepšilo a teplota se vyšplhala na nějaké -3 stupně.

První den probíhalo seznamování se s praktickým driftováním a s postupujícími hodinami i specialitkami vyšší školy driftování. Závěrečná gangsterská otočka měla velký úspěch a naši instruktoři nestíhali natáčet videa na vlastní telefony účastníků. V letošních kurzech jsme mimo dvou stálých instruktorů Aleše a Franty, využívali i další dva, a to Petra a Otu, kteří usedali do vozů účastníků kurzu a snažili se jim pomáhat svým osobním kontaktem při vlastní jízdě. Kameraman a fotograf (Bruno a Jakub), natáčeli z prvního dne videa, která se po večeři promítala v konferenčním sále hotelu. Každý si mohl prohlédnout svoji jízdu tak, jak ji vidí instruktor celý den. Nebyla nouze o humorné záběry při vytahování aut ze závějí a následné udělování samolepek „palců dolů“, nebo naopak „palců nahoru“, při velmi zdařilém driftování.

Dráha v Muhru, jejíž jedna část je charakteristická tím, že je velice dlouhá a rychlá. Zde mohli své umění vyzkoušet všichni, kdo se první den posunuli na vyšší level v driftování. Dopolední řádění druhého dne končilo vždy závodem, ve kterém každý dokazoval své umění nejen v driftu, ale i v rychlé jízdě na ledu a sněhu a které bylo měřítkem jeho úspěchu. Potřetí v historii KSA jsme měli připravené na tento závod 3 vozy Audi RS3, aby všichni měli identické podmínky. Každý účastník a jeho spolujezdec měl konkrétní tréninkový čas na seznámení s tímto vozem a pak se jel závod. Tohle vše probíhalo ráno od 08:30 do 13:00, takže času bylo více než dost.

Na závěr pak probíhali taxi jízdy s profi jezdcem Alešem Jiráskem. Předáváním pohárů a pamětních diplomů na účast a umění v driftování, končila část kurzu a následovalo rozloučení. Každý člen a jeho „spolujezdec“ dostal diplom a zlatou medaili za to, že pracoval sám na sobě v umění zvládnout smyk a později i ovládat náročné i neobvyklé drifty. Po ocenění a rozloučení mohli členové každého kurzu pokračovat ve volném driftování na obou drahách až do pozdních hodin, kdy už svým instruktorům pouze předváděli své umění vodit vozidlo na ledových drahách. Přišly na řadu ty nejvyšší levely driftování, kdy na cvičné ploše každý, kdo se chtěl ukázat, předváděl driftování v kruhu, driftovací osmičky, gangsterské otočky, tanečky auta na ledě a dokonce kolečko vítěze, kdy dokázal řidič čtyřkolku „přibít“ k zemi a točit s ní kolem osy.

To nejlepší vždy nakonec, instruktoři měli spoustu práce, aby opět jednotlivým členům na jejich mobily natočili jejich dovádění při driftování jako památku na letošní ročník a aby mohli svým blízkým a přátelům ukázat doma své umění.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto akci a vzhledem k tomu, že velké množství členů se na lednové kurzy vůbec nedostalo, rozhodli jsme se již rok dopředu závazně objednat následující termíny a vykompenzovat tak zklamání některých dlouholetých členů, kteří s letos nedostali.

první kurz 07. – 09.01.2024
druhý kurz 09. – 11.01.2024
třetí kurz 12. – 14.01.2024
čtvrtý kurz 14. – 16.01.2024

Už nyní se těšíme na SDE 2024 a máme rok na to, abychom tyto třídenní kurzy posunuli ještě o level výš než doposud! Vývoj KSA prostě nezastavíte! 😊

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.