Snow Driving Experience 2024 | kurz 2

Zveřejněno 23. 1. 2024

Letošní ročník Snow Driving Experience byl charakteristický velmi stabilním počasím. Ani jednou nám nezasněžilo a většinou bylo úplně jasno. Během dne se na dráze v průměru pohybovaly teploty od -14 do -9 stupňů. A to se nebavíme o jednom, ale rovnou o čtyřech kurzech. Oproti jiným ročníkům, kdy jsme měli buď husté sněžení a laviny nebo extrémní mrazy, to letos bylo, dá se říci pohodové! 😊 Hlavně oproti roku 2021, kdy jsme se do Rakouska kvůli lockdownu nedostali vůbec, byl letošek opravdu fantastický!

Z důvodu velkého zájmu členů klubu o tuto akci, bylo pro letošní rok vypsáno několik třídenních kurzů, které začínaly v neděli sedmého ledna. Všechny kurzy byly zcela zaplněny a příští rok budeme mít stejný nebo ještě vyšší počet.

Večerní seznámení s následujícím dvoudenním programem začínalo v každém kurzu welcome drinkem, který se v průběhu seznamování několikrát opakoval, a díky tomu se všichni členové rádi zapojovali do diskuze a seznamování tak probíhalo ve veselém duchu.

První kurz čekalo na dráze v Muhru mrazivé počasí a realizační tým venku měl trochu problém, než se v tomto počasí trochu aklimatizoval. Po polední pauze se již počasí zlepšilo a teplota se vyšplhala na nějaké -3 stupně. Naštěstí letos členové dostali hned první den při registraci zimní bundy Nordblanc a byli tak připraveni na to nejhorší.

První den výcviku probíhal seznamováním se s praktickým driftováním a s postupujícími hodinami i se specialitkami vyšší školy driftování. Závěrečná gangsterská otočka měla velký úspěch a naši instruktoři nestíhali natáčet videa na vlastní telefony účastníků. V letošních kurzech jsme mimo dvou stálých instruktorů Aleše a Martina, využívali i další tři, a to Petra, Adama a Otu, kteří usedali do vozů účastníků kurzů a snažili se jim pomáhat svým osobním kontaktem při vlastní jízdě. Kameraman a fotograf (Bruno a Jakub), natáčeli z prvního dne videa, která se po večeři promítala v konferenčním sále hotelu. Každý si mohl prohlédnout svoji jízdu tak, jak ji vidí instruktor celý den. Nebyla nouze o humorné záběry při vytahování aut ze závějí a následné udělování samolepek „palců dolů“, nebo naopak „palců nahoru“, při velmi zdařilém driftování.

Po celou dobu jsme driftovali na dráze v Muhru, jejíž jedna část je charakteristická tím, že je velice dlouhá a rychlá. Tam mohli své umění vyzkoušet všichni, kteří se první den posunuli na vyšší level v driftování. Dopolední řádění druhého dne končilo vždy závodem, ve kterém každý dokazoval své umění nejen v driftu, ale i v rychlé jízdě na ledu a sněhu, a které bylo měřítkem jeho úspěchu. Počtvrté v historii KSA jsme měli připravené na tento závod 3 vozy Audi RS3, aby všichni měli identické podmínky. Každý účastník a jeho spolujezdec měl konkrétní tréninkový čas na seznámení se s tímto vozem a poté se jel závod. To vše probíhalo ráno od 08:30 do 13:00, takže času bylo více než dost. Na závěr pak probíhaly taxi jízdy s profi jezdci Alešem Jiráskem, Martinem Semerádem a Adamem Lackem. Předáváním pohárů a pamětních diplomů za účast a umění v driftování, končila část kurzu a následovalo rozloučení. Každý člen a jeho „spolujezdec“ dostali diplom a zlatou medaili za to, že pracovali sami na sobě v umění zvládnout smyk a později i ovládat náročné i neobvyklé drifty. Po ocenění a rozloučení mohli členové každého kurzu pokračovat ve volném driftování na obou drahách až do pozdních hodin, kdy už svým instruktorům pouze předváděli své umění vodit vozidlo na ledových tratích. Přišly na řadu ty nejvyšší levely driftování, kdy na cvičné ploše každý, kdo se chtěl ukázat, předváděl driftování v kruhu, driftovací osmičky, gangsterské otočky, tanečky auta na ledě a dokonce kolečko vítěze, kdy dokázal řidič čtyřkolku „přibít“ k zemi a točit s ní kolem osy.

To nejlepší vždy na konec a instruktoři měli spoustu práce, aby opět jednotlivým členům na jejich mobily natočili jejich dovádění při driftování jako památku na letošní ročník, tak aby mohli svým blízkým a přátelům ukázat doma své umění.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto akci a vzhledem k tomu, že velké množství členů se na lednové kurzy vůbec nedostalo, rozhodli jsme se již rok dopředu závazně objednat následující termíny a vykompenzovat tak zklamání některých dlouholetých členů, kteří se letos nedostali.

Už nyní se těšíme na SDE 2025 a máme rok na to, abychom tyto třídenní kurzy posunuli ještě o level výš než doposud! Vývoj KSA prostě nezastavíte! 😊

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.