Zveřejněno 18. 5. 2013

VELKÝ MEZINÁRODNÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚ (11. – 12. 5. 2013)

MEZINÁRODNÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚKaždý rok pořádá Klub sportovních aut na začátku sezóny velký mezinárodní sraz sportovních vozů na brněnském Masarykově okruhu. Letos proběhl tento víkend 11. a 12. května. Na tuto akci se sjíždí krásná auta z nejrůznějších koutů Evropy. Je to jedna z největších motoristických akcí ve střední Evropě a je velmi oblíbená. V tento jarní víkend Klub sportovních aut otevírá své brány i široké veřejnosti, a každý tedy může přijít obdivovat lesk a luxus těch nejkrásnějších a nejnovějších vozů. Je to akce, kde se schází největší část členů klubu a prožijí tak spolu výjimečný víkend. Přijíždějí již v pátek a při společné večeři se těší na společně strávený víkend, na protažení svého čtyřkolového miláčka po dlouhé zimě na okruhu a poznání nových lidí se stejným koníčkem.
Celý víkend je tedy od 9-18 hodin o zábavu postaráno. Nechybí zde rady špičkových instruktorů, teoretická školení o sportovní jízdě, časomíra a něco dobrého na zub.
Návštěvníci mají možnost sledovat dění na trati z tribun, podívat se do paddocku, soutěžit o svezení ve voze Porsche GT3 RS a obdivovat zvuky vozů, o nichž následně mohou hlasovat na stránkách klubu. Mezi ty nejkrásnější skvosty jistě patřilo Bugatti Veyron, Maserati MC12 nebo Ferrari F12 Berlineta.
K dovršení dokonalosti této akce je potřeba už jen krásné počasí. To nás bohužel tento víkend neprovázelo, ale na suchu a za sluníčka jezdíme celou sezónu, a každý by si měl jízdu na mokré trati minimálně jednou za rok vyzkoušet. Chtěli bychom tedy velmi pochválit všechny ty, kteří se nenechali špatným počasím odradit a naopak se přijeli něco nového přiučit.
Co se týče návštěvníků z řad veřejnosti, těm bychom chtěli poděkovat za věrnost v jakýchkoliv podmínkách. Je tedy vidět, že KSA je velmi silné a nějaké počasí nás jen tak neodradí.
Každý rok jsme tuto velkou akci pořádali hned první víkend v květnu. Letos nám autodrom, kvůli historickým vozidlům, přidělil až druhý víkend. Nejsme sice pověrčiví, ale za 8 letou životnost KSA jsme vždy měli tuto naši velkou akci první týden v květnu a to s krásným počasím. Takže příští rok? Jednoznačně hned první týden v květnu, což znamená, že bude krásné počasí, na jaké jsme byli zvyklí!!!
Je tedy vidět, že KSA je velmi silné a nějaké počasí nás jen tak neodradí.