Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 22. 5. 2018

VÍKENDOVÝ KURZ DRIFTOVÁNÍ V NĚMECKÉM GROß DÖLLN (18. – 20. 5. 2018)

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok v tomto období, členové, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si můžou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dolln, který leží zhruba 80km severně od Berlína.

Je to úplně jiné driftování než to v Alpách v zimě, jelikož to simuluje závodní dráhu anebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během těch dvou dnů je hodně znát. Vidět, jak někteří jezdi v sobotu ráno a jak mají své auto pod kontrolou v neděli odpoledne, stojí za to.

Pátek je tak jako každý rok den příjezdu a společné večeře. Letos už podruhé jsme se ubytovali v krásném hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíž. Je to velký hotel přímo před jezerem, obklopený krásnou přírodou. A samozřejmě důležité pro nás, s velkým a uzavřeným parkovištěm. Večeři jsme měli v krásném salónku, který jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si vybírat z několika druhů masa, které grilovali přímo vedle. Počasí nám maximálně přálo s vyloženě letními teplotami. Avšak, posezení na terase po večeři, přímo u jezera má i svou daň a zájem o repelent proti komárům byl velký.

Zhruba okolo jedenácté hodiny už si šli všichni lehnout s vědomím, že víkend bude jezdecky náročný.

Kurz byl úplně plný už několik měsíců dopředu a sešli se tentokrát skvostné auta. Kromě 3 x čtyřkolek, všechny ostatní byly zadokolky.

Ráno po společné snídani jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo hodinou teoretického školení v konferenčním sále. Hned potom jsme se přesunuli do servisu, nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli společně s našim Německým partnerským klubem a náš kurz byl pod vedením Ing. Františka Blahouta, bývalého jezdce rally, Aleše Jiráska, aktivního okruhového jezdce a Filipa Blahouta, taky ze světa rally.

Od 10hod ráno se střídali různé plochy až do oběda a hned potom jsme se přesunuli na závodní dráhu, která tam je. Jelikož jsme ale neměli sebou přilby, museli jsme dodržovat nějaká bezpečnostní pravidla a zajezdit si pár kol, spíš jako seznámení se závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhali volné jízdy motorek a my jsme si mohli dát pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17hod a to už bylo vidět, že už toho mají všichni dost. Následně jsme se přesunuli zpátky do hotelu opět na společnou večeří. Nejdřív si ale většina členů skočila do bazénu. Jezero k podivu nebylo moc studené, ale každý si raději vybral hotelový bazén než přírodu.

V sobotu bylo tepleji než v pátek a tak společná večeře a následně posezení na terase a byla ještě příjemnější.

Neděle už byla nás poslední den a museli jsme tam po snídani vyprázdnit pokoje a vyřídit si check out. Ježděni na dráze už začalo hned v 9hod, hned potom co si všichni dali svá zavazadla do konferenčního sálu. Celé dopoledne se trénovalo a zároveň soutěžilo na kruhu a handlingu. Všem to šlo o poznání líp než minulý den a vítěz z každé skupiny se potom setkal ve finále těsně před obědem.

Po obědě, tak jako to děláme i na SDE, jsme rozdali diplomy, medaile, poháry a udělali jsme společné foto. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovali a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát? Odpoledne se už jezdilo volně až do 16hod a každý dle vzdálenosti z domova si zvolil svůj odjezd.

Už teď se těšíme na další akci Gross Dolln v květnu 2019!

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu