Zveřejněno 17. 9. 2013

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIE (5. – 8. 9. 2013)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIE4 denní výlet do Alp jsme již absolvovali a nyní byl na programu další z oblíbených výletů, 4 denní výlet do Itálie. Ten byl vloni novinkou a stal se velmi populárním. Letos tomu opět nasvědčila hojná účast a skvělá nálada. 5.-8.9. bylo KSA tedy na cestách po Itálii.

Tradičně naše výlety začínají výbornou snídaní v Loděnicích, kousek za Prahou. První účastníci nedočkavě přijíždějí brzy ráno. Každý obdrží podrobné mapy a instrukce na všechny čtyři dny, a pak už jen vydatná snídaně, pár důležitých rad, a vyrážíme směr slunná Itálie. Cestou nás provázelo sluníčko, ale relativně chladno, takže jsme se Itálie nemohli dočkat. První den našeho výletu nás čekalo 900 km a naší cílovou destinací byl velmi příjemný hotel v Modeně. Při příjezdu na hotel na účastníky čekali vždy pracovníci KSA, poradili se zaparkováním a celou noc naše miláčky bedlivě střežili. Po ubytování a troše odpočinku nás čekala výborná večeře formou bufetu s příjemným venkovním posezením. I když bylo venku příjemné letní počasí, nikdo moc dlouho neponocoval, protože se každý těšil na druhý den našeho výletu.

Druhý den byla na programu prohlídka fabrik Pagani a Ferrari, což bylo jistě pro mnohé to nejočekávanější. Po vydatné snídani jsme se sešli v konferenčním sále hotelu, abychom si řekli důležité body dne a rozdělili se do skupinek. Každá skupinka měla svůj přesný harmonogram a rozdělili jsme se proto, abychom si vše naplno užili.

Každý tedy tento den navštívil malou, velmi krásnou fabriku Pagani, která oproti loňskému roku rozšířila své výrobní prostory o novou halu, takže prohlídka byla o to zajímavější. Je to malinká fabrika, kde se rodí obrovské věci. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie a prošli si výrobní proces. Navštívil nás i sám Horatio Pagani. Po prohlídce jsme si nakoupili nějaké suvenýry a pokračovali dál. Dále bylo na programu museum Ferrari. Městečko Marranello je město Ferrari. Není zde jediná věc, která by nebyla červené barvy, jediný člověk, který by neměl na sobě oblečenou uniformu Ferrari a tyto krásné vozy zde stojí na každém rohu. Je to velmi krásné místo. Velké museum plné překrásných vozů Ferrari a spoustou suvenýrů jsme si každý moc užil. Dále následovala Ferrari Factory Tour, tedy hodinová projížďka autobusem po fabrice Ferrari. Zde jsme se dozvěděli další zajímavosti a navštívili i okruh Fiorano, který využívá tato automobilka pouze pro sebe.

Tento den byla také na programu hodinová projížďka, kterou automobilka Ferrari využívá k zajíždění nových aut a modelů. Cesta vedla kolem fabriky Ferrari, dále kolem několikapatrového obchodu Ferrari, kolem okruhu Fiorano a samozřejmě nechyběly ani nějaké serpentiny. Tento den byl tedy maximálně nabytý a náročný, takže po jeho absolvování jsme se přesunuli do krásné přímořské oblasti do úplně nového, dva měsíce starého, luxusního, pětihvězdičkového hotelu. Před večeří někteří stihli koupání v moři, jiní relaxovali na hotelovém baru. Večeře byla opět s venkovním posezením a plná italských dobrot. Zábava trvala až do ranních hodin, protože třetí den bylo na programu relaxování u moře, kde jsme všichni nabrali dostatek sil na poslední den našeho výletu. Moře bylo příjemně teplé a sluníčko nám opět hřálo.

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli zpět do prvního hotelu, kde proběhlo důležité teoretické školení o okruhu v Imole. Po školení jsme se přesunuli opět na venkovní společnou večeři a strávili tak velmi příjemný poslední večer.

Čtvrtý den ráno jsme museli vstávat docela brzy, abychom byli včas na okruhu. Při příjezdu do Imoly jsme nalepili startovní čísla, namontovali odtahový hák, nasadili helmy a projeli ideální stopu, tedy poprvé se seznámili s novým okruhem. Potom již následovaly dopolední jízdy. Tento okruh je technicky obtížný, ale velmi zajímavý a z mnohých úst jsme slyšeli, že je to jeden z nejlepších okruhů kam KSA jezdí. Po jízdách pak následoval společný oběd a pak už jen cesta zpět domů.

Výlet, stejně jako v loňském roce, byl velmi příjemný a podařený. Doprovázelo nás vždy přes 30°C teplíčko a celé 4 dny jsme neviděli jediný mráček. Příjemně teplé moře, výborné snídaně a večeře a skvělá parta lidí…takže suprový výlet!

Příští rok se máme tedy opět na co těšit. Navštívíme fabriku Pagani, Maserati a výrobní prostory Lamborghini. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se příště.