Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 30. 6. 2018

VÝLET NA NÜRBURGRING (29. – 30. 5. 2018)

VÝLET NA NÜRBURGRING (29. - 30. 5. 2018)Po loňské špatné zkušenosti s hotely v okolí Nurburgringu, jsme letos včas zabukovali absolutního krále všech hotelu na Nurburgringu, Lindner Congress and Motorsport. Tento hotel leží přímo na cílové rovince Grand Prix a letos jsme vše objednali už téměř půl roku dopředu. Další změna oproti loňskému roku byla ta, že jsme přesunuli tuto akci až na přelom května a června. Minulý rok jsme sice s počasím měli štěstí, ale začátek května je stále riskantní datum na tomto okruhu. Nesmíme zapomínat, že nejvyšší bod na Nordschelife leží v nadmořské výšce 650m nad mořem.

Po 14 hod začali přijíždět první auta a parkovala rovnou v podzemní garáži, která byla celá rezervovaná pro nás, s kapacitou 50 aut. Následně se účastníci registrovali na naší KSA recepci a vyřídili si check in.

Od 18 – 19 hod jsme se všichni sešli v konferenčním sále hotelu a pod mým vedením, společně s Františkem Blahoutem jsme probírali co všechno nás následující den čeká. Promítala se videa a snažili jsme si připomenout, že jsme na zeleném pekle. Na okruhu, který nedopouští žádné chyby. A všichni určitě chtějí odjet s jejich miláčkem zpátky domů.

Po školení, které trvalo zhruba hodinu a půl, jsem se přesunuli do restaurace a měli společnou večeři. Velmi rychle se ale všechny naše stoly vyprázdnily a účastníci se přesunuli do postele. Dokonce ani hotelový bar účastníky nenalákal. Až na pár výjimek. A to je samozřejmě dobře. Tento okruh, víc než kterýkoliv jiný na světě, vyžaduje maximální soustředěnost od prvního až do posledního kola.

Brzy ráno po společné snídani jsme se přesunuli na parkoviště a od 08:00 hodin začaly volné jízdy. František si rozepisoval své jízdy na místě spolujezdce a brzdy měl celou stranu popsanou až do závěru v 16:30. Tato akce byla bez polední přestávky, takže ježdění tam bylo víc než dost.

To nejdůležitější během takové akce je, aby se bouralo co nejméně. Jakmile je totiž nehoda, okamžitě se trať uzavře. Nordschleife je plné nepřehledných úseku a mávání žlutými vlajkami nestačí. Traťový komisaři vyvěsí červenou vlajku a než se nehoda uklidí, tvá to nejméně půl hodiny až hodinu.

I v tom jsme ale měli štěstí. První nehoda přišla až v 16:10. Havarovala auta našich zahraničních kolegů a trať se uzavřela. Už zbývala jen necelá hodina do závěru a nikdo nevěděl, jestli to ještě stihnou otevřít. Z tohoto důvodu, většina účastníku usoudila, že v nejlepším je třeba přestat, rozloučili se a vyrazili domu. Čekala nás všechny ještě dlouhá cesta zpátky, přes věčně přeplněné německé dálnice.

A jak dopadlo počasí? No, předpověď se nevyplnila ze 100%. Celý den od rána až do závěru jsme měli slunečné počasí a teploty okolo 22 až 23 stupňů.

Byl to bezvadný den a všichni si ho maximálně užili! Těšíme se na viděnou na další akci na Nurburgringu, opět na jaře 2019.

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu